Poezi Per Burrin Ne Gurbet

Lajme Sportive; Strakosha serish ne formacionin me te mire te javes ; Suso: Nese shenoje ndaj Juves, kthehem ne shtepi ne kembe. 11 Apr 2012 admin. Politika e privatësisë. 2- Ka shkruar ne gazeten Korca dhe Nositi. Djal Karamel Facebook'ta. Ere e bukur fellad i lehte, mendoj per ty e jo per dhjete, po te kisha afer do te dija qka te bej , por ne msn nje ta dhuroj Per mua gjej nje shishe vere, Ma hidh ne kupen e argjendte Po nisem per te fundit here Dhe pi per dashurine e shenjte. Botoi: Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve dhe Instituti për Studime Shqiptare dhe Protestante. Jam një Mami, 37 vjecare burrin e kam në gurbet, kurse unë dëshiroj një mashkull sekret per kënaqësi personale, ky me te vertet eshte nje rrezik por kur po mendoj se ka ndonje mashkull qe mund te me jap kenaqesi ne shtrate nuk po mund te rezistoje më, per momentin gjindem ne Sarande me femijet numrin tim mund ta marresh duke shtyp ne. Vëllezërit e mi ishin në burg. Më tej, deputeti vijon me 'jetëshkrimin' e kryeministrit Rama duke shkruan se ai po shkatërron vendin dhe bën thirrje për kryengritje. E dimë çfarë do tjetri pa qenë nevoja ta kërkojmë. se nje e vertet po me vret shum. Our community is built on the belief that poetry is a powerful form of creative self expression and that each person deserves to share their own personal message with the world. Po sjellim dy poezi dritheruese per nenen, nga poeti dissident Dalan Luzaj, kryetar i shoqates se shkrimtareve shqiptaro-amerikane, i cili se bashku me familjen. Me ben krenare sa here flet, qesh, kercen e aq me teper kur cdo I njohur me flet me konsiderate te madhe per te. Ajo nëpërmes llogarisë së saj në Facebook, e ka bërë publike lidhjen e saj me burrin e ri, Arber Beka. gurbet A place, usually a foreign country that is far away from one's homeland , in which one lives for work. O pullumb, more pullumb. Por thjesht kujto, disa vijnë e disa ikin. POEZIA […]. Pastaj ashtu vazhduam, ai jetonte ne gurbet dhe tgjith njerzit me thojshin pale cfar ben ai atje me femra tjera, te genjen bla bla. -VONE-ESHTE-vone te doli per mu loti vone per mua ke vajtu vone eshte sot vone eshte neser ne te dy me u bashku tii mbete paa eshte vvon qe te duaa edhe pse tee duuaa shumm tjeter kee dashuru tii per muaa me nuk je vone ne jete tii uu pendove qee muaa me humbe per here dashuriaa ee par nuk harrohet mee asgje nuk nderrohet kujtohett per here ne jete nga gjithqka dashuria e vertet per tee. Ajo ishte martuar te një familje në Gjurgjevik të madh. Kryelutje për të kërkuar falje. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. Stream Özdemir Erdoğan - Gurbet by turkish boy from desktop or your mobile device. Gurbet Kuslari, Apeldoorn. Poezi Shqip Dedikimi I Rezarta Shkurtës Për Burrin Në Burg. Njerezit prej Dollogozhde shkojshin ne gurbet ne Serbi,Greqi,Turqi,kurse me vone ne te gjitha shtetet peremdimore ,ne SHBA,Australi dhe Kanada. 2TON - 24h 2015 2TON - Prej zemres 2015 Adelina Ndoj - Te dashuroj 2015 Afrim Muqiqi - Fati Zi 2015 Agertina Muca - Te dua te urrej 2015 Alban Mehmeti - Mos harro 2015 Albana Qato - 1 milion e 1 2015 Albulena ft Vani - Ani mos ta nin 2015 Alma Abdiu Baba…. Botoi: Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve dhe Instituti për Studime Shqiptare dhe Protestante. Vajza : ua shpirt cfare. them, or burrë,…. Sotir Andoni. Nena pret djalin dhe meraku per te, se le te vere gjume ne sy, ne netet e gjata. Moj thëllëza gur mbi gur. Mej Rujt Ftyr E Tradit Edhe Ktu Ne Gurbet. Kam golë të kuvëndoj. fjalëkalimi juaj. ! Ishte natë Korriku që s'harrohet përjetë, kur unë e vendosa të ikja në kurbetë! I rëndë qe ky vendim, për prindërit e mi, Elona ju thottt mos u merztini per ne ketiuu ne kemi mall edhe juu ne e dim a moo sdi qa ju them ju pershendes gurbeqart duke iu u ruar jet te bukurr edhe jet te. Top Channel Albania 31,902 views. Djali: e shef atw ferrarin me ngjyre te kuqe te ndezur. • Valoni - E kam burrin n`Gjermani • Djalë si ti s`dua të takojë • Une nKosov e ti ne gurbet 2007 • Koft perhajr 2007 • Lavdi qoft moj Perëndia • Aman dashni • Kqyrni nusen edhe dhandrin • Këngë për nënat shqiptare • Bekim Kastrati - Moj e mira • Sa të kam për zemër. Alba FoTo Duhen te jen LeVizse OsE per Ndrushe Fshihen _____ O. Humbin dhe lidhjet mes vetë anëtarëve brenda të të njëjtës familje. qe 1 poezi gurbeti: E kjo rinia m'kaloj M'kaloj ne gurbete E nuk ja dite kimetin O more vendit tem-----O bylbyl qe flutuon T'fala nanes ti me con Pershendete gjithe rinin Ne vendin time ku jam rrite-----Ne gurbet shoke jame merzit Humba jeten humba t'rit Humba motra e vllazni I kam humbur prind e mi. Shume parti Jane me te vertete Si kemi per ndonje hall Por i kemi per qejf. Sa vite ke që je n'gurbet?! Nuk e di sa ke ti? Por, unë erdha njomak e tash jam tetëdhjet! Ja ktheva me dashuri, Po dukesh djali i ri! Ma ktheu, u plaksh dhe ti. Poezi Shqip Lajme Fjal Te Urta Poezi Qesharake Sa Jeni Romantik-e ndaq ti me ardh ne gurbet keto kushte un ti qes edhe nja du me ta than qe kur te vje ne gurbet NUK ESHTE GAJLE THA PER MU KAM ADRES EDHE NE YAHOO POLITIKEN KEMI NE GJAK Jemi popull Me tradita Rrojme pa uje Edhe pa drita. Hatije :) me lehtsove,pasi isha vertet ne stres. „Me kaq shumë vite këtu, ky nuk është më gurbet. Sevasti Qiriazi - Dako: Jeta ime. Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA, i ka reaguar zëvendëskryeministrit, Haki Abazi, i cili atë e quajti "instrument në shërbim të presidentit". Provide info about poezi per babin. Shkruajini personit te zemres nje leter "per ty"! Sa shume mall,sa vuajtje,sa deshperim ndjej per ty sonte,Me beso ndjehem e vetme ne kete bote te madhe,e humbur si nje i huaj. com Ju Urojm Argetim Te Kendshem-. com Ju Urojm Argetim Te Kendshem- -Mire Se Erdhet Ne www. 210 Followers, 164 Following, 78 Posts - See Instagram photos and videos from Gurbet Er (@gurbet_er). Mirë se vjen! Hyni në llogarinë tuaj. Mej Rujt Ftyr E Tradit Edhe Ktu Ne Gurbet. With Tanju Gürsu, Özden Çelik, Pervin Par, Önder Somer. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare. Ajo ishte n poezi nj q ende msonte. them, or burrë,…. Siç kemi parë, hallet familjare, stresi i shtëpisë sundojnë mbi dëshirën seksuale dhe e topisin atë. Ti Me Je Si Rrot Traktori. nga Vizitor prej Tue 20 Jan 2009 - 1:05 ndaq ti me ardh ne gurbet keto kushte un ti qes edhe nja du me ta than qe kur te vje ne gurbet. Shqipet Ne Gurbet. 2020| O Gurbet, unë krejt ndryshe t'kam mendu Posted By: fjalaemire on: January 15, 2020 In: Thenie Views: 1,640 views O Gurbet Qysh kur dola në gurbet Isha shum' i ri Dashta s'dashta un u m'sova Me jetu n'vetmi Vet po duhet buk me ba, Sofra mu po m'han!. Burrin e kam ne gurbet dhe e kam tradhetu,Po ndihem keq por dashurija nuk njeh mosh dhe nuk njeh kufi…-Përshëndetje për të gjith lexusit!Jam një grua në moshen 42 vjeqare. Ky është kosovari i cili ndërroi jetë tragjikisht në gurbet. Sun, 22 Apr 2018 11:42:00 GMT hartim per 28 nentorit - Bing Vjeshta Ne Vendin Tim Hartim 10+ 0 0. 2011 Albulena Ukaj - Ne sy sun te shikoj : 2011 Artan Jusufi - Me ke hak [Album 2011] 2011 Big Basta - Bounce with the Star : 2011 Dhurata Ahmetaj - Larg : 2011 Korab Shaqiri - Per ty jetoj: 2011 Soni Malaj - Nen lekuren tende : Dafina Rexhepi - Pasha ty 2011: Lyric Master - A Ka Naj Sen 2011: Mc Kresha Feat. com +377 0 44/426/781. Moj thëllëza gur mbi gur. Fjalë qytetari. Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar. Ndonjehere, ndodh qe nena te perpelitet ne agoni, dhe mezi jep shpirt, sepse se ka prane femijen e sa, qe endet ne dhe te huaj. 2020| O Gurbet, unë krejt ndryshe t'kam mendu Posted By: fjalaemire on: January 15, 2020 In: Thenie Views: 1,640 views O Gurbet Qysh kur dola në gurbet Isha shum' i ri Dashta s'dashta un u m'sova Me jetu n'vetmi Vet po duhet buk me ba, Sofra mu po m'han!. Skenat e para hapen me martesën e Hataxhes. Ajo ishte martuar te një familje në Gjurgjevik të madh. The state or feeling of being a stranger and/or longing for one's homeland. Bëhem zok e hi në gji. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. “I Ziu Gurbet” » 10 Videoklipet Që Dështuan Me Sukses Gjatë Verës 2018 ». E zgjedhen nje banese ne katin e 100 te. Këngëtarja e njohur e muzikës pop, koreania Goo Hara është gjetur e vdekur në banesën e saj në Seul vetëm dy javë pasi nisi turneun e saj për rikthim pas një përpjekje vetëvrasjeje gjashtë muaj më parë, shkruan lajmi net. Kur shkoj burri ne gurbet un e tradhetova me kusheririn e tij,Nga merzija kam perfundu ne spital dhe…-Pershendetje lexus te nderuar. Derisa ne po po flisnim ne shtepi per pervjetorin tuaj te radios, Floriani me tha - mami te lutem shkruaj tetes Shemsie dhe xhaxhit Imri ne emerin tim dhe uroji per datelindjen e Radios, a mos harrove teta Shemsie gjithmon mi ploteson deshirat mua, asnjehere nuk e ka lene per diten tende, ne derisa ishim ne Poloni ata sihin miqet tane qe kurre. Lidhjet mes familjeve humbin. Burri i kish than Motres tij per mu “Ajo tjetra osht ma e mir, kjo e ka hunden e thyer”, tash kuptova qe… April 25, 2020; M’tha “Jam e dashurume ne ni djal po nuk guxoj me i tregu familjes, bojm takime fshehurazi se…”! April 25, 2020. Ai sjell në orën e caktuar, nga humbëtirat e kohës, nga skajet më të largëta e të errëta, mesazhet, shkrimet, kumtet, e atyre që heshtën me zë por jo me penë. Hazret Burejdah r. Është lark e bie shi. dua te shkruaj nje histro timen ose nese muj e quj nje ndodhi. Poezi per babin tim ardit qosja 4:25 per motren time me te mir ne bot by danjel kollarja 37,515 views 2:22 për flamur, shqiptari s'fal. titulli: poezi per gurbetqaret!!!! wed oct 10, 2007 7:45 pm: ah gurbet i shkret te mallkoj me zemer na humbe na trete mbetem vetem emer! traditat tona u treten eshtrat mos i le ne gurbet do te vdes me sy hapur koken do kthej kah ti atje ne ball te dhomes ky e ke nje fotografi! ah sikur te me fliste fotoja jote ne mure. Poezi nga Zemra, Tirana, Albania. SI T'JA BËJ UNË I GJORI, DJALLI M'ËSHTË VËRSULUR - Poezi. read full post about poezi per babin at balah nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen t. gaforre ne katrore per 24 ore 45 here ne gjinje! Me qefe te thash: (n’) Korri-(or) 7 kallinjet e heshtjes me te idhet se vet vdekja gjysem shekullore-e nese don thurri 17 poezi per Bereqet sepse molla qe ngrene Ti zemra ime 1 n’(Persisht) vetem e vetem per mua gushen ta puthi si Pellumb! Sabahate Byci-Desre-Gjermani. Sherife Sherifi - Mos shko ne gurbet bre djalo 70. 0 Hartim Me Shkrim Pranvera Ne Vendin Tim 10+ 0. Watch premium and official videos free online. I kam 28 vjet kemi tri vajza te mrekullushme qe ni ka fal Allahu i qofshim fal,nfillim ishte gjdo gje mir mbeta shtatzen pas 9 mujsh lindi. Në qoftë se do të jetosh rehat e qetë, asnjëherë natën mos shko diku vetë. RE: "Thuani Nje Poezi Qesharake Per Nji Antar Te Forumit" Përgjigju Citat Ndrysho Fillimi: Postimi: Nje tekste nga une,, po e shenoj ketu se sdi ku tjeter lol (Ndoshta kam be gabime po me tel jam, pi pc i shoh me mire xd). E kërkonte natën ku melekët zbritnin rend rend. Kur jam njoftuar me burrin tim kam qen 14 vjece haha. O gurbet by MsJetoni kosova. Facebook insanlara paylaşma gücü vererek dünyanın daha açık ve bağlantılı hale gelmesini sağlıyor. U t’harroj e të lëshoj. Një duzinë me vite, mbi supe mban Kosovë. menoj se do ishte mire tja leshim dikujt tjeter politiken nuk ban per ne sepse thjesht sjena te atij cikli trunash te. Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë: "Burri im nuk dëshiron asnjëherë të kryejë marrëdhënie seksuale dhe mendoj se më në fund e kam kuptuar arsyen. Dhe n’ gurbet kta shkojn, Të kërkojn fitime. Poezi per femije. ah moj nene sa me ka marre malli, iku jeta ne mergim, jeta, jete a vdekje, me dhemb shpirti per ty nene, na shkoj jeta ne gurbet, poezi, poezi shqip POETËT SHQIPTARË Abdullah Konushevci. com Ju Urojm Argetim Te Kendshem- -Mire Se Erdhet Ne www. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. digjem flak per shqiperin per shqiperin o gurbeti i ran si gruri para kohes bjen pleqni presin ditet por si gruri jeta vdekja afer rrin presin ditet porsi gruri o jeta vdekja afer rrin ejani o shok te rrim na shkoj jeta ne gurbet marr nje got me lot ta pim te harrojm ku jemi tret, nga nje got me lot ta pim o te harrojm ku jemi tret. photograph 2. Sofie Hyseni - Kenge Gyrbeti 72. AL 19 Qershor 2016. Skenat e para hapen me martesën e Hataxhes. 0 Poezi Per Babin Tim Ne Gurbet 10+ 0 0. Por thjesht kujto, disa vijnë e disa ikin. Këngë e ritme, 1930 (poezi) Monografi “Ulliri i Shqipërisë dhe masat për shtimin e përmirësimin e kulturës së tij”, 1943 Artikuj shkencorë, 300 faqe të karakterit bujqësor e botanik, “Bujku i ri”, 1945-1947. Letër për ditëlindjen e Babit tim - Bota Sot Përndiqte ish-të dashurën 25 vjet më të madhe, pranga shqiptarit në Itali: pin. 3,7 mijë pëlqime. Hatixhja e kishte burrin në gurbet në Slloveni, kurse lufta e zë shtatzënë dhe të strehuar familja e saj e lindes, në Klinë. photograph 2. Jam një Mami, 37 vjecare burrin e kam në gurbet, kurse unë dëshiroj një mashkull sekret per kënaqësi personale, ky me te vertet eshte nje rrezik por kur po mendoj se ka ndonje mashkull qe mund te me jap kenaqesi ne shtrate nuk po mund te rezistoje më, per momentin gjindem ne Sarande me femijet numrin tim mund ta marresh duke shtyp ne. ‎(Per Motrat Musliame) Motra ime, vajza e nënës fisnike, ruaje nderin, e bëhu besnike. Ti Me Je Si Rrot Traktori Prekolicen Kush Ta Mori, E Prej Lloqit Kush Te Nxori, Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI : Hajde Tash Dirdhe Prekolicen. Te shkruaj poezi per ty zemra ime, te te theme se sa te dua,ndjenja te verteta, por,mendoj se do harxhohet ngjyra e stilolapsit e s'do me mjaftojn as edhe 1000 fleta. Por te gjithe Te thone c'te dojne Ne politiken S'do ta leshojme. hajt leje ne katin e70 i thote ky. !!! By: BLeRo Po Te Pres Ne Prag Te Deres, Po Kendoj Si Zog i Pranveres, Po Pres Te Me Lulzoj Nje Dashuri, Po Pres Qe Fati iM Te Jesh Ti, Po E Pres Prej Teje Vec Ni Fjal, "Te Dua Vec Ty" e S`ka FjaL. Hapësira e qiellit përplot nur edhe pse është natë. Mbroje moralin si vajzë fetare, se femra pa to nuk vlen fare. Hajde per hajr,per hajr. Të dashuruarit me vetveten, është një ves i neveritshëm, një virus i rrezikshëm që të skllavëron. Posted by Vnb-Snorki. Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se … [ Më shumë. ti mua shum me don rruget e mira gjithmon mi tregon. The Serbian-orthodox Gurbet celebrate in similar ways as the Kalderaš - abàv (wedding), slava (family celebration on the day of a specific saint), pomana (funeral meal) or djurdjevdan (Saint George’s Day)). (Alda Merini) Ka dashuri kaq të bukura sa justifikojnë të gjitha çmenduritë që të bëjnë të kryesh. Ai eshte shembulli im per burrin e ardhshem, per birin tim ( kur ti vije koha), eshte pika ime e referimit, dashuria me e madhe ne jete, babi I endrrave. Saturday, May 9 2020. Jeta tani ka nje tjeter kuptim,. Gjendet e vdekur këngëtarja e njohur. Impresa locale. Ehhhh sa here u rrihinim me njeri-tjetrin. Shqipet ne Angli. Vëllezërit e mi ishin në burg. Zemrës i thashë e dua ajo prapë më qortoi me ty ajo do të vijë tjetrin do të dashurojë. Kur jam njoftuar me burrin tim kam qen 14 vjece haha. Atje lark e në gurbet. 0 Hartim Me Shkrim Pranvera Ne Vendin Tim 10+ 0. Se në gurbet shkruhet poezi Jo për t´i thenë po per t´i mëshehë të mirat që nuk lënë Pranverën me dal Që nuk e lanë me dal sivjet Pranverën sikur vjet Sikur edhe njqind vjet Ma parë Sikur edhe njëqind vjet Më vonë Grui peshon guri Vetëm në Vend te vet Ti , sivjet, s´po e lë pranverën me dal. O pullumb, more pullumb. ‎(Per Motrat Musliame) Motra ime, vajza e nënës fisnike, ruaje nderin, e bëhu besnike. 2013 22:18 / Postimi 1. ! Ishte natë Korriku që s'harrohet përjetë, kur unë e vendosa të ikja në kurbetë! I rëndë qe ky vendim, për prindërit e mi, Elona ju thottt mos u merztini per ne ketiuu ne kemi mall edhe juu ne e dim a moo sdi qa ju them ju pershendes gurbeqart duke iu u ruar jet te bukurr edhe jet te. KUR VJEN ORA PER NE SHPI GOCAT TONA S'KAN FUQI, MARIN RRUGET ME ATO TAKA I jap edhe 100 euro per te pare majmunin qe e lexon ket poeziheehehe. Ky është kosovari i cili ndërroi jetë tragjikisht në gurbet. Contact By RIZA FALIMINDERIT PER VIZITEN TUJA NE WEB FAQEN TON [email protected] Pastaj ashtu vazhduam, ai jetonte ne gurbet dhe tgjith njerzit me thojshin pale cfar ben ai atje me femra tjera, te genjen bla bla. Historia ime e dhimshme fillon që nga fëmirija e deri me sod. Fatkeqësisht të tjerët ua. emri i përdoruesit tuaj. ! Te duaaa…!. POEZI QESHARAKE : Hajde per hajr,per hajr ne darsem po duka me te ardhe dhe nese mbiemrin ia nderron ishalla experte nuk ja bone. With Zeki Müren, Mualla Kaynak, Münir Özkul, Feridun Karakaya. Kosova-Music '. Idhulli i tij ishte Lasgushi i Madh te cilit i ka kushtuar disa poezi. Ndonjehere, ndodh qe nena te perpelitet ne agoni, dhe mezi jep shpirt, sepse se ka prane femijen e sa, qe endet ne dhe te huaj. Jeta tani ka nje tjeter kuptim,. Veshtrimet e tua plot magji, Humbas,ne mendime duke vuajtur per ty, dua te te kem prane e te te shikoj ne sy. Ajo ishte n poezi nj q ende msonte. Poezi per babin tim ardit qosja 4:25 per motren time me te mir ne bot by danjel kollarja 37,515 views 2:22 për flamur, shqiptari s'fal. photograph 2. Përkthys Shqip Frangjisht - Alsace. Njerezit prej Dollogozhde shkojshin ne gurbet ne Serbi,Greqi,Turqi,kurse me vone ne te gjitha shtetet peremdimore ,ne SHBA,Australi dhe Kanada. Kish shku Kadria ne suedi per te lypur pun kur kish mbrri ne suedi kish shku ne kopsht zologjik dhe i kish thon shefit a kini nevoj per me zevendesu ndonje kafshë aj ja ktheu tha vetem majmun nuk kemi a don ta zenvendesojsh ti tha po more e zevendesoj pasi hyri ne kopsht kadria duke kercyer ra tek luanat kuku kan mem myt tha kadrija qitash luanat kur pi merr njoni nga luanet erë kadris tha. 0 Hartim Me Shkrim Pranvera Ne Vendin Tim 10+ 0. Më tej, deputeti vijon me 'jetëshkrimin' e kryeministrit Rama duke shkruan se ai po shkatërron vendin dhe bën thirrje për kryengritje. O pullumb, more pullumb. Mirë se vjen! Hyni në llogarinë tuaj. Burri ne Gurbet - Pjesa 5 nga 5 - Komedi shqip Komedia Burri ne Gurbet i realizuar ne vitin 2001 Luajne: Mensur Safqiu Teuta Krasniqi Adhurim Demi Veton Osmani. scenes out of a mid-length feature film (43min) co-produced by Bayerischer Rundfunk shot on location in Istanbul with S16mm (Fuji) directed by Deniz Sözbir…. Djali: zemer te kam ble nje dhurate per ditelindje. Poezi Dashurie Poezite me te bukura per dashurine per ju ne shqip. Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe. Gurbet Kuslari, Apeldoorn. Nga parodistët e Vlorës, tek artistet lirike shkodrane, e më tej për "Himnin e jetës" nga Shën Tereza artistwt e Korçës. per ke pimy dagaors shkaku i vrasjes por ke pietro b io sto male senza te portrait family Pete Rock and CL Smooth peti papa noel po tretem ne gurbet pesma o nama pesma o nama alegro band popullore saks pose pitbull 123 Panjabi MC - Mundian To Bach Ke po largohem pitbull no you wan pusssicat dools per her tpar kur te pash Pam Bricker per. – Disa n’Anadoll Dhe në Rumani… Kështy kta verojn: Pes a gjasht vjet, – Mbastaj menxi shkojn, Në vendin e vet Ata c’mundin t’kthehen – Në shtëpi të vet:. dua te shkruaj nje histro timen ose nese muj e quj nje ndodhi. R & GG RMY NR#1. Mendoja me vete: Të bëj një poezi për Boron dhe Ramizin dhe le të mendojnë se ne nuk jemi irredentistë, ashtu siç po na paraqesin (qeshet). photograph 0. Vëllezërit e mi ishin në burg. Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar. 0 Poezi Per Babin Tim Ne Gurbet 10+ 0 0. Ibrahim Kasami - Ky Gurbet 2015: Jaser Ziberi - Gezuar 2015: Jeton Kuqi - Shpirti me ka Vdek 2015: Keli - Locka shpirti zemra 2015: Klodi - Ti ne Gurbet e Un ne Kosov 2015: Kosovare Gashi - I huaj 2015: Kristina Marku - 7 bajrake se bashku perjete 2015: Kristina Sula - Tek e tek 2015: Kusha ft Lyric Master - Gjysme jete 2015. rilindasit tan ishin patriota adedhedashes ,kurr nuk pushun per kauzen kombetare. The state or feeling of being a stranger and/or longing for one's homeland. List of images below contain hot-shared and high quality resources related to Ese Pranvera Ne Vjeshta Ne Vendin Tim Hartim 10+ 0 0. Tashti vijmë te ky libër me poezi në formë tingëllimesh, që unë e nisa thjesht me nja dhjetë tingëllime kushtue gjyshës sime, që e pësoj nga ky terror, ku vdiq në kampin e Tepelenës, në moshën 90 vjeçe, pas 5 vjet internim. Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy TE DUA Vetem TY …. në këtë Faqe. them, or burrë,…. 4:31 [Deleted video] vajtuse ti je zemra ime by NE VETMI KUR JAM---( N. nina-nëna,djalin flij, flij o biri im! ju bëfsh nënës po si mollë të qon nëna, ty ne shkollë që të msosh në fakulltet që t'mos shkosh në gurbet si babi që qon jetë nëpër rruga duke fjetë nina -nëna, djalin tim flij ,flij, o biri im !!!. Fjalë qytetari. Vjehrri na largoj prej shpis veq pse i thirra ne tel familjen tem me fol, maqinen e larjes nuk na… April 18, 2020; M'tha "Jam Gruaja e t'dashurit tend, kemi 2 femije", me bente fajtore per gjithcka, u shokova! April 18, 2020; Mora guximin që ta lë krenarin time anash dhe të them në publik, e di qe e lexon këtë letër dhe. POEZI DASHURIE : Shko tek faqja: 1, 2, 3 : Autori Mesazh; Enkelejda Numri i postimeve: 333 Registration date : 01/10/2008: Titulli: Re: POEZI DASHURIE 18th October 2008, 5:37 am: I HUMBUR Rrugës duke ecurë në këtë mesnat të qet Hëna më bën shoqeri një qetësi e paparë. read full post about poezi per babin at balah nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen t. Nga parodistët e Vlorës, tek artistet lirike shkodrane, e më tej për "Himnin e jetës" nga Shën Tereza artistwt e Korçës. 558 Followers, 729 Following, 288 Posts - See Instagram photos and videos from Gurbet Topraktepe (@gurbettopraktepe). Moj thëllëza gur mbi gur. Ka Musliman qe Shqiptare jane ne gjak E sot e mbajn vehten gjasem per Boshnjak Si n'Plave e Guci ashtu dhe n'Sanxhak Nderruan komb e gjuhe, bukes leba i thone Kenka shkru me ndej në gurbet. Duman Gurbet lyrics: Of ooooof / Kime desem derdimi ben bulutlar / Bizi dost bildiklerimiz vu. Ramazan Ferra, 55 vjeç, është arrestuar pasi për motive pronësie, ka qëlluar me sopatë në krah të vëllain e tij, 53-vjeçarin G. e kisha ditelindjen e 14 dhe me shkroi mesazh ne fb si urim per ditlindjen. Ajo ishte martuar te një familje në Gjurgjevik të madh. KUR VJEN ORA PER NE SHPI GOCAT TONA S'KAN FUQI, MARIN RRUGET ME ATO TAKA I jap edhe 100 euro per te pare majmunin qe e lexon ket poeziheehehe. Mej Rujt Ftyr E Tradit Edhe Ktu Ne Gurbet. Top Channel Albania 31,902 views. Ardhmeria-Forum Staff. botuar nga Shtëpia. Në një aksident trafiku që ka ndodhur të dielën në autostradën AK në afërsi të lokalitetit Humlikon, rrethina e Winterthurit, Zvicër, ka humbur jetën një person 42-vjeçar, vozitës i njërës nga disa makinat e aksidentuara. Te te mbaj ne krahe e te te ledhatoj, pse u ndam ne te dy jo se kuptoj. Së fundi Kosova ka marrë një lajm se Xhamajka e ka njohur pavarësinë e saj e që më vonë rezultoi të ishte i pavërtetë. Kish shku Kadria ne suedi per te lypur pun kur kish mbrri ne suedi kish shku ne kopsht zologjik dhe i kish thon shefit a kini nevoj per me zevendesu ndonje kafshë aj ja ktheu tha vetem majmun nuk kemi a don ta zenvendesojsh ti tha po more e zevendesoj pasi hyri ne kopsht kadria duke kercyer ra tek luanat kuku kan mem myt tha kadrija qitash luanat kur pi merr njoni nga luanet erë kadris tha. Askush nuk ka gjuh te flas per ty ashtu si gjuha imeeedhe askush nuk do te dij te tregoj me syt e perlotur se heshtja esht aq kriminale kur zemra Search Query Display results as : Mesazhet Temat. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. !!!! Prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje, por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke, Fillove ngadal te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time,. Ibrahim Kasami - Ky Gurbet 2015: Jaser Ziberi - Gezuar 2015: Jeton Kuqi - Shpirti me ka Vdek 2015: Keli - Locka shpirti zemra 2015: Klodi - Ti ne Gurbet e Un ne Kosov 2015: Kosovare Gashi - I huaj 2015: Kristina Marku - 7 bajrake se bashku perjete 2015: Kristina Sula - Tek e tek 2015: Kusha ft Lyric Master - Gjysme jete 2015. Dashuria Jone Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon Se ky shpirti im, vec per ty po jeton Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone. SHQIPERI - ITALI - UDHETIME ME AUTOBUS - ALB TURISMO. 210 Followers, 164 Following, 78 Posts - See Instagram photos and videos from Gurbet Er (@gurbet_er). Deputeti Lefter Maliqi i ka dedikuar një poezi kryeministrit Edi Rama, ku edhe nuk i ka kursyer fyerjet. nga Vizitor prej Tue 20 Jan 2009 - 1:05 ndaq ti me ardh ne gurbet keto kushte un ti qes edhe nja du me ta than qe kur te vje ne gurbet. kisha frik se mos jam duke be ndonje gabim dhe ta humb femijen. Vellezerit Abazi - Isha ne vetmi 76. Gjendet e vdekur këngëtarja e njohur. Djali: zemer te kam ble nje dhurate per ditelindje. vetem masturbim. Dashuria nuk ka nevoj per fjale. Mbroje moralin si vajzë fetare, se femra pa to nuk vlen fare. Moj thëllëza gur mbi gur. Je 15-vjeçe, po ashtu edhe unë. Djali: e shef atw ferrarin me ngjyre te kuqe te ndezur. Miresevini ne Besa-Bess. Si çdo e re edhe unë u dashurova me. ah moj nene sa me ka marre malli, iku jeta ne mergim, jeta, jete a vdekje, me dhemb shpirti per ty nene, na shkoj jeta ne gurbet, poezi, poezi shqip POETËT SHQIPTARË Abdullah Konushevci. Zemrës i thashë e dua ajo prapë më qortoi me ty ajo do të vijë tjetrin do të dashurojë. Bukurnë që e kanë! ajo gjithnjë t'mashtronë të thotë ty të dua tjetrin dashuron. Edituar për herë të fundit nga Mc-LiNdY në Wed Mar 24, 2010 12:13 pm, edituar 1 herë gjithsej. qe 1 poezi gurbeti: E kjo rinia m'kaloj M'kaloj ne gurbete E nuk ja dite kimetin O more vendit tem-----O bylbyl qe flutuon T'fala nanes ti me con Pershendete gjithe rinin Ne vendin time ku jam rrite-----Ne gurbet shoke jame merzit Humba jeten humba t'rit Humba motra e vllazni I kam humbur prind e mi. te ceshma ku mbushnim uje mblidhen shum djem. them, or burrë,…. Poezi Shqip Lajme Fjal Te Urta Poezi Qesharake Sa Jeni Romantik-e ndaq ti me ardh ne gurbet keto kushte un ti qes edhe nja du me ta than qe kur te vje ne gurbet NUK ESHTE GAJLE THA PER MU KAM ADRES EDHE NE YAHOO POLITIKEN KEMI NE GJAK Jemi popull Me tradita Rrojme pa uje Edhe pa drita. Në tingujt e revolucionit, 1951 (poezi) Dielli i jetës sonë, 1957 (poezi) Një histori e lashtë stërgjyshore. Skenat e para hapen me martesën e Hataxhes. But here's some good news that should make. Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy TE DUA Vetem TY …. nina-nëna,djalin flij, flij o biri im! ju bëfsh nënës po si mollë të qon nëna, ty ne shkollë që të msosh në fakulltet që t'mos shkosh në gurbet si babi që qon jetë nëpër rruga duke fjetë nina -nëna, djalin tim flij ,flij, o biri im !!!. Djali: zemer te kam ble nje dhurate per ditelindje. Ramazan Ferra, 55 vjeç, është arrestuar pasi për motive pronësie, ka qëlluar me sopatë në krah të vëllain e tij, 53-vjeçarin G. And what's more there is homesickness which hurts the most. NJË MIJË MUAJ NË NJË NATË Dhimbja e thellë e shpirtit në gurbet në këtë natë u tregua pak më e qetë. • Valoni - E kam burrin n`Gjermani • Djalë si ti s`dua të takojë • Une nKosov e ti ne gurbet 2007 • Koft perhajr 2007 • Lavdi qoft moj Perëndia • Aman dashni • Kqyrni nusen edhe dhandrin • Këngë për nënat shqiptare • Bekim Kastrati - Moj e mira • Sa të kam për zemër. Këngëtarja e njohur e muzikës pop, koreania Goo Hara është gjetur e vdekur në banesën e saj në Seul vetëm dy javë pasi nisi turneun e saj për rikthim pas një përpjekje vetëvrasjeje gjashtë muaj më parë, shkruan lajmi net. Askush nuk ka gjuh te flas per ty ashtu si gjuha imeeedhe askush nuk do te dij te tregoj me syt e perlotur se heshtja esht aq kriminale kur zemra Search Query Display results as : Mesazhet Temat. gurbet A place, usually a foreign country that is far away from one's homeland , in which one lives for work. Lajme Sportive; Strakosha serish ne formacionin me te mire te javes ; Suso: Nese shenoje ndaj Juves, kthehem ne shtepi ne kembe. Vajza: ua shpirt te faleminderit shume te dua pa fund. Dashuria nuk ka nevoj per fjale. Ti Me Je Si Rrot Traktori Prekolicen Kush Ta Mori, E Prej Lloqit Kush Te Nxori, Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI : Hajde Tash Dirdhe Prekolicen. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. flm per komente e juaja shum desheta me ju thon qe jam duke pritur ende edhe jam shume durusheme per ket drjetim dhe burrit tim i besoj shum e shum se aj ka mujet ma ba sene edhe hiq mos me dit un por ai qdo vendim qe te merr ka deshire me bisedu me mua mas pari toni vendimet mi marr ,un kam vndos me prit deri sa te bahet e ishalla ZOTI ma shpjet na bshkon se shum e du burrin tim shum. Ti ndoshta se imagjinon dot cdo te thote te duash ne. KUR VJEN ORA PER NE SHPI GOCAT TONA S'KAN FUQI, MARIN RRUGET ME ATO TAKA I jap edhe 100 euro per te pare majmunin qe e lexon ket poeziheehehe. -VONE-ESHTE-vone te doli per mu loti vone per mua ke vajtu vone eshte sot vone eshte neser ne te dy me u bashku tii mbete paa eshte vvon qe te duaa edhe pse tee duuaa shumm tjeter kee dashuru tii per muaa me nuk je vone ne jete tii uu pendove qee muaa me humbe per here dashuriaa ee par nuk harrohet mee asgje nuk nderrohet kujtohett per here ne jete nga gjithqka dashuria e vertet per tee. POEZI PER VELLAIN NE GURBET VIDEODOWNLOAD dedikuar vellait (zemra e motres ne zemren e motra: pin. Zemer Zemra yte me ben te vuaj syri yt me ben te shkruaj, trupi yt me ben poet, fjala yte zemren ma djeg te dua per jete. e kam nje pyetje oper ju: nese nje grua agjeron osht e fes islame nuk osht e mbulune jeton ne gurbet mirpo mundohet qe ta mbaj fen islame ne shtepin e vet , pastron, pergatit buken burrit , kujdeset per femijet, te gjithakurse burri i saj pin tinxa edhe pse kjoe e lut qe mos me piu kurr i kallxon qe osht haram alkooli, ajo dyshon se aj edhe drog shet e burrii saj nuk ka besim tek ajo, i ngjet. te ceshma ku mbushnim uje mblidhen shum djem. Burrin e kisha ne gyrbet jetoja vetem me vjehrrin ne shtepi, aj mu be si nje burre i dyte sepse cdo nate ma krynte ate punen dhe un nuk guxoja ti tregoja. Hatixhja e kishte burrin në gurbet në Slloveni, kurse lufta e zë shtatzënë dhe të strehuar familja e saj e lindes, në Klinë. Jam tu hek shum prej kunatit tem. Mendoja me vete: Të bëj një poezi për Boron dhe Ramizin dhe le të mendojnë se ne nuk jemi irredentistë, ashtu siç po na paraqesin (qeshet). Por pjesa e mirë është se e vendos vetë se si do të ngatërrohesh. Nena pret djalin dhe meraku per te, se le te vere gjume ne sy, ne netet e gjata. Djali: zemer te kam ble nje dhurate per ditelindje. Vjehrri na largoj prej shpis veq pse i thirra ne tel familjen tem me fol, maqinen e larjes nuk na… April 18, 2020; M'tha "Jam Gruaja e t'dashurit tend, kemi 2 femije", me bente fajtore per gjithcka, u shokova! April 18, 2020; Mora guximin që ta lë krenarin time anash dhe të them në publik, e di qe e lexon këtë letër dhe. burri im punon ne gurbet ndersa une qe 10 vite mbeta vetem. Burri i kish than Motres tij per mu “Ajo tjetra osht ma e mir, kjo e ka hunden e thyer”, tash kuptova qe… April 25, 2020; M’tha “Jam e dashurume ne ni djal po nuk guxoj me i tregu familjes, bojm takime fshehurazi se…”! April 25, 2020. Te shkruaj poezi per ty zemra ime, te te theme se sa te dua,ndjenja te verteta, por,mendoj se do harxhohet ngjyra e stilolapsit e s'do me mjaftojn as edhe 1000 fleta. Ndonjehere, ndodh qe nena te perpelitet ne agoni, dhe mezi jep shpirt, sepse se ka prane femijen e sa, qe endet ne dhe te huaj. Pershendetje vizitor i nderuar. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Pesë të tjerë kanë pësuar. ALBANIA, Shqiptaret ne USA & Canada. NJË MIJË MUAJ NË NJË NATË (Poezi) Posted on 21/06/2017. scenes out of a mid-length feature film (43min) co-produced by Bayerischer Rundfunk shot on location in Istanbul with S16mm (Fuji) directed by Deniz Sözbir…. Sot shoh nje dore qe sme bindet,2 sy qe te kerkojne,nje zemer qe ndoshta sme perket mua. Letër për ditëlindjen e Babit tim - Bota Sot. […] Read more. The best-known Austrian Gurbet is the writer Ilija Jovanović. Arti i harruar i Musine Kokalarit (pjesa I ) Arti i të shkruarit i përmbahet pikë për pikë misionit të tij: mos harresës. Së fundi Kosova ka marrë një lajm se Xhamajka e ka njohur pavarësinë e saj e që më vonë rezultoi të ishte i pavërtetë. 0 Poezi Per Babin Tim Ne Gurbet 10+ 0 0. But here's some good news that should make. Gefällt 201. Qe te gjitha partite Rrfshin sa malet Qe na i qajne Te gjitha hallet. About the Author. I kam 28 vjet kemi tri vajza te mrekullushme qe ni ka fal Allahu i qofshim fal,nfillim ishte gjdo gje mir mbeta shtatzen pas 9 mujsh lindi. Sono Orgoglioso di essere Albanese. gaforre ne katrore per 24 ore 45 here ne gjinje! Me qefe te thash: (n') Korri-(or) 7 kallinjet e heshtjes me te idhet se vet vdekja gjysem shekullore-e nese don thurri 17 poezi per Bereqet sepse molla qe ngrene Ti zemra ime 1 n'(Persisht) vetem e vetem per mua gushen ta puthi si Pellumb! Sabahate Byci-Desre-Gjermani. Në qoftë se do të jetosh rehat e qetë, asnjëherë natën mos shko diku vetë. read full post about poezi per babin at balah nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen t. Vjeshta Ne Vendin Tim Hartim 10+ 0 0. Re: Poezi Qesharake. 08/02/2020 • 00:37. Bëhem zok e hi në gji. Per deshiren time dua te shkosh ne hene jo me raket po te ecesh ne kembe per te vertetuar se veq mua me don ne jet duhet pa anije te londrosh ne det. Është lark e bie shi. Sheremeti. Vajza : ua shpirt cfare. Tash po shkoj ne gurbet Vij une prap qe tju shohe. Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy TE DUA Vetem TY …. (Plutarco) Nëse ti do të reshtje së më puthuri mendoj se do të vdisja i asfiksuar. Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua, je shpirt,shpres per te jetuar per mua, je drite ne syte e mi, je gjithc'kae imja dashuri. Vajza e par lindi me sindromen down kunata me thoshte mbyte ket femij , Vjehrra me akuzojke na ke bë shpijen me shenjë ndersa burri – Ju lutem tmbes anonime jam e martuar qe 9 vite jam nga kosova dhe jetojm ne gurbet me burrin dhe familjen e burrit. Të vi edhe un’ me ti. com +377 0 44/426/781. Kam golë të kuvëndoj. Burrin e kam ne gurbet, e tradhtoj me kunatin se ktij Gruaja i ka nderru jet e Une i'a plotesoj cdo deshire… Mirmrama postone ju lutna sa ma shpejt dhe anonim. „Me kaq shumë vite këtu, ky nuk është më gurbet. Vëllezërit e mi ishin në burg. Shtate vite te rinise I kalova rrugeve te botes. Vellezerit Abazi - Isha ne vetmi 76. Sun, 22 Apr 2018 11:42:00 GMT hartim per 28 nentorit - Bing Vjeshta Ne Vendin Tim Hartim 10+ 0 0. flm per komente e juaja shum desheta me ju thon qe jam duke pritur ende edhe jam shume durusheme per ket drjetim dhe burrit tim i besoj shum e shum se aj ka mujet ma ba sene edhe hiq mos me dit un por ai qdo vendim qe te merr ka deshire me bisedu me mua mas pari toni vendimet mi marr ,un kam vndos me prit deri sa te bahet e ishalla ZOTI ma shpjet na bshkon se shum e du burrin tim shum. e kam nje pyetje oper ju: nese nje grua agjeron osht e fes islame nuk osht e mbulune jeton ne gurbet mirpo mundohet qe ta mbaj fen islame ne shtepin e vet , pastron, pergatit buken burrit , kujdeset per femijet, te gjithakurse burri i saj pin tinxa edhe pse kjoe e lut qe mos me piu kurr i kallxon qe osht haram alkooli, ajo dyshon se aj edhe drog shet e burrii saj nuk ka besim tek ajo, i ngjet. kisha frik se mos jam duke be ndonje gabim dhe ta humb femijen. VIDEO POEZI; MUZIKË & TEKSTE KËNGËSH; Gruaja që e arsimoi kombin. ELINDA Te gjith keto te mira, nuk jan te paverteta, i takojn nje vajze, nga Sferka. Politika e privatësisë. Hatije :) me lehtsove,pasi isha vertet ne stres. në këtë Faqe. Miresevini ne Besa-Bess. Një punë e çmuar dhjetë vjeçare, në realizimin e projektit me rëndësi të veçantë publicistiko-historik, u kurorizua me shumë sukses, me botimin e monografisë, shkruar nga autori Shefqet Dibrani: "PINJOLLËT E RRUSTEM LLUKËS", bazuar në rrëfimet e pasardhësve nga trungu familjar i familjes së Rustem Llukës, siç janë: Avdyl Shala, Shpend Shala etj. Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy TE DUA Vetem TY …. Facebook gibt Menschen die Möglichkeit, Inhalte zu teilen und. Thënie Instagram posts - Gramho. 6+ years of experience serving diverse populations; and providing targeted services in the areas of academic and professional development. Ramazan Ferra, 55 vjeç, është arrestuar pasi për motive pronësie, ka qëlluar me sopatë në krah të vëllain e tij, 53-vjeçarin G. Letër për ditëlindjen e Babit tim - Bota Sot. Ai sjell në orën e caktuar, nga humbëtirat e kohës, nga skajet më të largëta e të errëta, mesazhet, shkrimet, kumtet, e atyre që heshtën me zë por jo me penë. Vellezerit Abazi - Sa e rand qenka. Kam golë të kuvëndoj. “I Ziu Gurbet” » 10 Videoklipet Që Dështuan Me Sukses Gjatë Verës 2018 ». Së fundi Kosova ka marrë një lajm se Xhamajka e ka njohur pavarësinë e saj e që më vonë rezultoi të ishte i pavërtetë. com photograph. facebook *me keto poezi jam paraqitur ne festivalin mediterraneo te poezise ne lodeve te frances ne korrik 2004 dhe i kam demonstruar para publikut dhe poeteve pjesemarres ne festival. Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA, i ka reaguar zëvendëskryeministrit, Haki Abazi, i cili atë e quajti "instrument në shërbim të presidentit". Me nje fjale gurbeti e nderroi jeten tradicionale ne fshat duke sjellur edhe shume te mira pasi qe filluan te nderohen shtepi te bukura dhe te paisen me automjete,u permisua veshja dhe jeta nga te hollat e fituara ne gurbet,por solli edhe shumne dhimbje dhe lote dhe emigrimi ndikoi edhe ne zvogelimin e numrit te nxenesve neper shkolla. Shkruajini personit te zemres nje leter "per ty"! Sa shume mall,sa vuajtje,sa deshperim ndjej per ty sonte,Me beso ndjehem e vetme ne kete bote te madhe,e humbur si nje i huaj. Burri ne Gurbet - Pjesa 5 nga 5 - Komedi shqip Komedia Burri ne Gurbet i realizuar ne vitin 2001 Luajne: Mensur Safqiu Teuta Krasniqi Adhurim Demi Veton Osmani. Por ay nuk u mund dot se ne pyll ndodheshin zdruktare duke punuar. Shqip Channel 216,615 views. O pullumb, more pullumb…”. Poezi Qesharake « Older Newer » ndaq ti me ardh ne gurbet keto kushte un ti qes edhe nja du me ta than Kish shku Kadria ne suedi per te lypur pun kur kish mbrri ne suedi kish shku ne kopsht zologjik dhe i kish thon shefit a kini nevoj per me zevendesu ndonje kafshë aj ja ktheu tha vetem majmun nuk kemi a don ta zenvendesojsh ti tha. U t'harroj e të lëshoj. para se me shku ne banese dolen ne pazar per disa sene mi ble. ELINDA E-e embel si era e blinit, L-lulja e trendafilit, I-ideali qe me frymezon, N-nena qe me meson, d-dieli plot shkelqim, a-aroma e luleve te vendit tim. ALBANIA, Shqiptaret ne USA & Canada. Nuk e lash me kaq Vazhdova i thash, Me shëndet mirë je? Mirë tha, por diku e kam një dhembje të fsheht Që ma ndal frymën e s'më le të qetë. Poezi Shqip Dedikimi I Rezarta Shkurtës Për Burrin Në Burg. kisha frik se mos jam duke be ndonje gabim dhe ta humb femijen. Është lark e bie shi. Directed by Osman F. gaforre ne katrore per 24 ore 45 here ne gjinje! Me qefe te thash: (n') Korri-(or) 7 kallinjet e heshtjes me te idhet se vet vdekja gjysem shekullore-e nese don thurri 17 poezi per Bereqet sepse molla qe ngrene Ti zemra ime 1 n'(Persisht) vetem e vetem per mua gushen ta puthi si Pellumb! Sabahate Byci-Desre-Gjermani. Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une, molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!! Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi! Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,. Je 15-vjeçe, po ashtu edhe unë. thash me vete, po do te ket ndonje dashnor edhe per mua sigurisht. Ku ti gjej fjalet me te mirat per ty??,, Ska fjale te pershkruaj ate qe ndiej per ty, por dot mundohem ti gjej thell ne zemren time. LÜTFEN ARKADAŞLARINIZA SAYFAMIZI ÖNERMEYİ UNUTMAYIN. POEZI --PROZA DASHURIE(momente qetesie) IKJA PO SHKOJ ME THE, DHE 2 PIKA LOTI TE NDRINE NE SY, PO SHKOJ ME THE, ATJE KU MALLI DO TME TRETI PER TY. Posted by Vnb-Snorki. Poezi nga Ildije Xhemali *** *** *** *** MERAK pleqsh Ta qaj hallin moj rini N'thirrje n' seks pa dashuri Jep reklamën Show biz "Prapanica më e mire " - Pse i thonë "prapanicë"? Pyet e dlira, e vogla Nicë -Më mir' shqeto, shqip "byth" Turfullon i urti gjysh -Jo, unë e di "fundkurriz". Tradheti stories highlights, photos and videos hashtag on photograph. Te shkruaj poezi per ty zemra ime, te te theme se sa te dua,ndjenja te verteta, por,mendoj se do harxhohet ngjyra e stilolapsit e s'do me mjaftojn as edhe 1000 fleta. nina-nëna,djalin flij, flij o biri im! ju bëfsh nënës po si mollë të qon nëna, ty ne shkollë që të msosh në fakulltet që t'mos shkosh në gurbet si babi që qon jetë nëpër rruga duke fjetë nina -nëna, djalin tim flij ,flij, o biri im !!!. Dila Gecaj BURRAT DEHEN , GRATË BËJNË QEJF Në dasmat tona,këtu në tokën e huaj, Të pasurit dhe të verfërit ,duken njësoj. Poezi nga Ildije Xhemali *** *** *** *** MERAK pleqsh Ta qaj hallin moj rini N'thirrje n' seks pa dashuri Jep reklamën Show biz "Prapanica më e mire " - Pse i thonë "prapanicë"? Pyet e dlira, e vogla Nicë -Më mir' shqeto, shqip "byth" Turfullon i urti gjysh -Jo, unë e di "fundkurriz". une jetoj ne gurbet po shpirtin ekam ne ks dhe shipri ketu ne austri ka klube shiptar une ja antar disa shoqatave kohen e lir e kaloj m evellezer shiptar sepse nuk shkruaj poezi ne gjuhen e huaj. Ws Forumi Besa-Bess eshte kuvendi me i madh shqiptar ne Internet. Artistët shqiptarë, brenda edhe jashtë vendit nuk reshtin së bëri apel përmes muzikës, këngës dhe poezisë. Vajza : ua shpirt cfare. Është lark e bie shi. Të dashuruarit me vetveten, është një ves i neveritshëm, një virus i rrezikshëm që të skllavëron. Top Channel Albania 31,902 views. Hazret Burejdah r. Feel free to leave a response. Fatkeqësisht të tjerët ua. Gruaja e rrah burrin, ky i fundit e denoncon në polici Dyzetë e gjashtë vjeçari nga Tetova, mbrëmë (4-janar), gjysmë ore pas mesnate, ka denoncuar dhunë familjare të cilën e ka kryer bashkëshortja e tij 45-vjeçare, e cila e ka sulmuar fizikisht, bëjnë të ditur nga SPB Tetovë. mua me meson te miren dhe te keqen qe kur te rritem ti bej mir vetvetes. Safete Mustafa, e cila para disa vitesh u përballë me një fatkeqësi në familje kur i vdiq burri, tashmë duket e buzëqeshur. !!!! Prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje, por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke, Fillove ngadal te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time,. – Disa n’Anadoll Dhe në Rumani… Kështy kta verojn: Pes a gjasht vjet, – Mbastaj menxi shkojn, Në vendin e vet Ata c’mundin t’kthehen – Në shtëpi të vet:. Na mban ne goje E na ka zili Qe ne kemi Njeqind parti. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Many things have been tried to get rid of acne. com photograph. Por ay nuk u mund dot se ne pyll ndodheshin zdruktare duke punuar. AL 19 Qershor 2016. You can follow any responses to this entry through the RSS 2. titulli: poezi per gurbetqaret!!!! wed oct 10, 2007 7:45 pm: ah gurbet i shkret te mallkoj me zemer na humbe na trete mbetem vetem emer! traditat tona u treten eshtrat mos i le ne gurbet do te vdes me sy hapur koken do kthej kah ti atje ne ball te dhomes ky e ke nje fotografi! ah sikur te me fliste fotoja jote ne mure. Pavarësisht gjithçkaje, ke për t'i prishur gjërat ndonjëherë, është një e vërtetë universale. ILAM BERISHA NJË ZË ORIGJINAL I VLERAVE TË ARTIT LETRAR - 2 (Vlerësime, biografi, kritikë letrare, poezi, ese, publicistikë) Revista letrare Prizren, 2013 NJË ZË ORIGJINAL I VLERAVE TË ARTIT LETRAR 1. Shqipet Ne Gurbet. Na u ka kyc lulija ne msn nickname Me vija don me gjet frajer Na lulijen e marrim ne shpi se na vllaun e kemi I-P Hajt lulije sille veturen me printer ta shtypim frizuren Qaj lulije o me pika loti na qejzin ta rujna ne floppy Kce lulije fustanin me lule vllau i jone ty te ka gjet ne google Na lulijen shum e dojna ne 6 sahati o e ristartojna. Politiken kemi ne gjak. U t'harroj e të lëshoj. Kosova-Music '. Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se … [ Më shumë. Shkruar nga SOT. Por thjesht kujto, disa vijnë e disa ikin. qe te dua per jete e jo vetem per nje nat te gjithe dikur thonin fati eshte i verber por kete se kishin pare ne jete as ne ender nje jete une do te pres por jo edhe nje tjeter do te e kerkosh mua dashurine e vjeter do te kisha then edhe pse zemer nuk po kam te lutem me harro sepse ty me nuk te kam ' do te le nje porosi qe kurre mos ta harrosh. -VONE-ESHTE-vone te doli per mu loti vone per mua ke vajtu vone eshte sot vone eshte neser ne te dy me u bashku tii mbete paa eshte vvon qe te duaa edhe pse tee duuaa shumm tjeter kee dashuru tii per muaa me nuk je vone ne jete tii uu pendove qee muaa me humbe per here dashuriaa ee par nuk harrohet mee asgje nuk nderrohet kujtohett per here ne jete nga gjithqka dashuria e vertet per tee. Hatixhja e kishte burrin në gurbet në Slloveni, kurse lufta e zë shtatzënë dhe të strehuar familja e saj e lindes, në Klinë. Shërim fjalëkalimin. I kam 28 vjet kemi tri vajza te mrekullushme qe ni ka fal Allahu i qofshim fal,nfillim ishte gjdo gje mir mbeta shtatzen pas 9 mujsh lindi. per mua parajsa eshte aty ku ti je ne gurbet jom merzit po te baj be. ishalla experte nuk ja bone. Djali 7-vjeçar filipinas, Justin, u be i famshem pasi fotografia. Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum. Na mban ne goje E na ka zili Qe ne kemi Njeqind parti. Miq të dashur nesër poeti dhe krijuesi ynë Nazmi Rudari ka ditëlindjën e tij të 57 prandaj në shenjë respekti dhe urimi po sjellim këtë cikël poezish të publikuara këtu për herë të parë. Diana Çuli. Per disponimin tuaj. Histori erotike e shqiptares/ Burri më shkoi në gurbet, e thirra komshiun për kafe, atij iu derdh kafeja dhe 11 prill 2019 - 12:52 Nuk e kisha ndonjë qellim të keq e thirra thjesht për një kafe por shoku im me tjetër sy ish pas kanë tum kqyr edhe unë isha pak e hutuar se di çka t'iu them, thjesht me mungonte një mashkull. Kto raste rrale qe ndodhin te ne ne Kosove. Ai eshte kusheriri i vajzes te dajes. Pastaj jepi. photograph 0. Të dashuruarit me vetveten, është një ves i neveritshëm, një virus i rrezikshëm që të skllavëron. Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar. Bukurnë që e kanë! ajo gjithnjë t'mashtronë të thotë ty të dua tjetrin dashuron. Bëhem zok e hi në gji. Ne vazhdim do te lexoni poezi te derguara nga vizitoret tane!. Qendrova me mauj ne spital per dajen tim, pasi u permisu tha “Ec se as qe kam pasur nevoj per ty” oh Zot… – Pershendetje, jam nje djale dua qe edhe une te shperndaj nje histori timen,e di qe ka njerez qe perqeshin…ka te atille!. per nenen o moj nen e shtrejta ime me jep dashuri ne zemren time. rilindasit tan ishin patriota adedhedashes ,kurr nuk pushun per kauzen kombetare. Por te gjithe Te thone c'te dojne Ne politiken S'do ta leshojme. Per Motren Me Te Mir Ne Bot! Historia ftymëzuese e vajzës që nuk shikon - Dua të të bëj të lumtur, 8 Shkurt 2020 - Duration: 23:06. Hajde per hajr,per hajr. Një duzinë me vite, mbi supe mban Kosovë. • Valoni - E kam burrin n`Gjermani • Djalë si ti s`dua të takojë • Une nKosov e ti ne gurbet 2007 • Koft perhajr 2007 • Lavdi qoft moj Perëndia • Aman dashni • Kqyrni nusen edhe dhandrin • Këngë për nënat shqiptare • Bekim Kastrati - Moj e mira • Sa të kam për zemër. Ti Me Je Si Rrot Traktori. nuk munda te duroj me, epshi mu be i pakaontrolluar, burri nuk vjen edhe dia muaj e vendosa tja bej qaren vetes. digjem flak per shqiperin per shqiperin o gurbeti i ran si gruri para kohes bjen pleqni presin ditet por si gruri jeta vdekja afer rrin presin ditet porsi gruri o jeta vdekja afer rrin ejani o shok te rrim na shkoj jeta ne gurbet marr nje got me lot ta pim te harrojm ku jemi tret, nga nje got me lot ta pim o te harrojm ku jemi tret. SI T'JA BËJ UNË I GJORI, DJALLI M'ËSHTË VËRSULUR - Poezi. Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe. faleminderit shum per pergjigjen Dr. Kur shkoj burri ne gurbet un e tradhetova me kusheririn e tij,Nga merzija kam perfundu ne spital dhe…-Pershendetje lexus te nderuar. photograph 0. Sotir Andoni. para se me shku ne banese dolen ne pazar per disa sene mi ble. Më pas, poezia përfundon me vargjet e Fan Nolit, nga poezia e tij "Anës lumenjve". Kto raste rrale qe ndodhin te ne ne Kosove. Askush nuk ka gjuh te flas per ty ashtu si gjuha imeeedhe askush nuk do te dij te tregoj me syt e perlotur se heshtja esht aq kriminale kur zemra Search Query Display results as : Mesazhet Temat. Në një aksident trafiku që ka ndodhur të dielën në autostradën AK në afërsi të lokalitetit Humlikon, rrethina e Winterthurit, Zvicër, ka humbur jetën një person 42-vjeçar, vozitës i njërës nga disa makinat e aksidentuara. Pavarësisht gjithçkaje, ke për t'i prishur gjërat ndonjëherë, është një e vërtetë universale. Isha ne kontroll dhe i tregova mjekes time per merdhenjet jo te rregullta me burrin dhe ajo me rekomandoj klomifen prej dites se 3 te mestruacionit me tha qe do te mundohemi qe ne menyr artificiale me perdorimin e klomifenit dhe nje ineksionit do te mundohemi qe ne kohen e bashkimit me burrin te kesh ovulacion. Veshtrimet e tua plot magji, Humbas,ne mendime duke vuajtur per ty, dua te te kem prane e te te shikoj ne sy. Hatixhja e kishte burrin në gurbet në Slloveni, kurse lufta e zë shtatzënë dhe të strehuar familja e saj e lindes, në Klinë. Shume parti Jane me te vertete Si kemi per ndonje hall Por i kemi per qejf. Ajo ishte martuar te një familje në Gjurgjevik të madh. Facebook insanlara paylaşma gücü vererek dünyanın daha açık ve bağlantılı hale gelmesini sağlıyor. Provide info about poezi per babin. Se në gurbet shkruhet poezi Jo për t´i thenë po per t´i mëshehë të mirat që nuk lënë Pranverën me dal Që nuk e lanë me dal sivjet Pranverën sikur vjet Sikur edhe njqind vjet Ma parë Sikur edhe njëqind vjet Më vonë Grui peshon guri Vetëm në Vend te vet Ti , sivjet, s´po e lë pranverën me dal. Provide info about poezi per babin. Por ay nuk u mund dot se ne pyll ndodheshin zdruktare duke punuar. Na mban ne goje E na ka zili Qe ne kemi Njeqind parti. com is the largest Albanian and most vibrant poetry community. Hatije :) me lehtsove,pasi isha vertet ne stres. botuar nga Shtëpia. Gurbet Kuslari, Apeldoorn. burri im punon ne gurbet ndersa une qe 10 vite mbeta vetem. Këngë e ritme, 1930 (poezi) Monografi “Ulliri i Shqipërisë dhe masat për shtimin e përmirësimin e kulturës së tij”, 1943 Artikuj shkencorë, 300 faqe të karakterit bujqësor e botanik, “Bujku i ri”, 1945-1947. Zemrat E Plagosura. Sun, 22 Apr 2018 11:42:00 GMT hartim per 28 nentorit - Bing Vjeshta Ne Vendin Tim Hartim 10+ 0 0. E kërkonte natën ku melekët zbritnin rend rend. Poezi nga Zemra, Tirana, Albania. Djali 7-vjeçar filipinas, Justin, u be i famshem pasi fotografia. Djali: zemer te kam ble nje dhurate per ditelindje. Ne vazhdim do te lexoni poezi te derguara nga vizitoret tane!. NJË MIJË MUAJ NË NJË NATË (Poezi) Posted on 21/06/2017. 2013 22:18 / Postimi 1. dhe nese mbiemrin ia nderron. Ajo është caktuar për burrin e vet, duhet të mbrohet si letër sekret. digjem flak per shqiperin per shqiperin o gurbeti i ran si gruri para kohes bjen pleqni presin ditet por si gruri jeta vdekja afer rrin presin ditet porsi gruri o jeta vdekja afer rrin ejani o shok te rrim na shkoj jeta ne gurbet marr nje got me lot ta pim te harrojm ku jemi tret, nga nje got me lot ta pim o te harrojm ku jemi tret. zort ishte pasiqe isha dhe shume e re. (Alda Merini) Ka dashuri kaq të bukura sa justifikojnë të gjitha çmenduritë që të bëjnë të kryesh. Ndonjehere, ndodh qe nena te perpelitet ne agoni, dhe mezi jep shpirt, sepse se ka prane femijen e sa, qe endet ne dhe te huaj. Idhulli i tij ishte Lasgushi i Madh te cilit i ka kushtuar disa poezi. Sheremeti. I kam 28 vjet kemi tri vajza te mrekullushme qe ni ka fal Allahu i qofshim fal,nfillim ishte gjdo gje mir mbeta shtatzen pas 9 mujsh lindi. E dimë çfarë do tjetri pa qenë nevoja ta kërkojmë. Facebook gibt Menschen die Möglichkeit, Inhalte zu teilen und. Lyrical Son ft. rilindasit tan ishin patriota adedhedashes ,kurr nuk pushun per kauzen kombetare. com is the largest Albanian and most vibrant poetry community. 2011 Albulena Ukaj - Ne sy sun te shikoj : 2011 Artan Jusufi - Me ke hak [Album 2011] 2011 Big Basta - Bounce with the Star : 2011 Dhurata Ahmetaj - Larg : 2011 Korab Shaqiri - Per ty jetoj: 2011 Soni Malaj - Nen lekuren tende : Dafina Rexhepi - Pasha ty 2011: Lyric Master - A Ka Naj Sen 2011: Mc Kresha Feat. Poezi nga Ildije Xhemali *** *** *** *** MERAK pleqsh Ta qaj hallin moj rini N'thirrje n' seks pa dashuri Jep reklamën Show biz "Prapanica më e mire " - Pse i thonë "prapanicë"? Pyet e dlira, e vogla Nicë -Më mir' shqeto, shqip "byth" Turfullon i urti gjysh -Jo, unë e di "fundkurriz". Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare. Mbroje moralin si vajzë fetare, se femra pa to nuk vlen fare. E burri im osht sugari ma i vogli hahah dhe eshte me te dy prinderit jetojn ne. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. POEZI DASHURIE : Shko tek faqja: 1, 2, 3 : Autori Mesazh; Enkelejda Numri i postimeve: 333 Registration date : 01/10/2008: Titulli: Re: POEZI DASHURIE 18th October 2008, 5:37 am: I HUMBUR Rrugës duke ecurë në këtë mesnat të qet Hëna më bën shoqeri një qetësi e paparë. Lidhjet mes familjeve humbin. Diana Çuli. SHQIPERI - ITALI - UDHETIME ME AUTOBUS - ALB TURISMO. Moj thëllëza gur mbi gur. Feel free to leave a response. Me Respekt Stafi: Albveraa. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Lajme Sportive; Strakosha serish ne formacionin me te mire te javes ; Suso: Nese shenoje ndaj Juves, kthehem ne shtepi ne kembe. titulli: poezi per gurbetqaret!!!! wed oct 10, 2007 7:45 pm: ah gurbet i shkret te mallkoj me zemer na humbe na trete mbetem vetem emer! traditat tona u treten eshtrat mos i le ne gurbet do te vdes me sy hapur koken do kthej kah ti atje ne ball te dhomes ky e ke nje fotografi! ah sikur te me fliste fotoja jote ne mure. Më tej, deputeti vijon me 'jetëshkrimin' e kryeministrit Rama duke shkruan se ai po shkatërron vendin dhe bën thirrje për kryengritje. Pour le plaisir. Ndonjëherë njëri e nevrikos tjetrin. O pullumb, more pullumb. Ay e pyeti Kesulekuqen ku po vinte. Politika e privatësisë. Translation of 'Gurbet' by Duman from Turkish to English. Directed by Halit Refig. une jetoj ne gurbet po shpirtin ekam ne ks dhe shipri ketu ne austri ka klube shiptar une ja antar disa shoqatave kohen e lir e kaloj m evellezer shiptar sepse nuk shkruaj poezi ne gjuhen e huaj. Bëhem zok e hi në gji. Ti Me Je Si Rrot Traktori Prekolicen Kush Ta Mori, E Prej Lloqit Kush Te Nxori, Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI : Hajde Tash Dirdhe Prekolicen. te ceshma ku mbushnim uje mblidhen shum djem. Burrin e kam ne gurbet, e tradhtoj me kunatin se ktij Gruaja i ka nderru jet e Une i'a plotesoj cdo deshire… Mirmrama postone ju lutna sa ma shpejt dhe anonim. SoundCloud Özdemir Erdoğan - Gurbet by turkish boy published on 2013-08-02T18. Ai eshte shembulli im per burrin e ardhshem, per birin tim ( kur ti vije koha), eshte pika ime e referimit, dashuria me e madhe ne jete, babi I endrrave. Jeta tani ka nje tjeter kuptim,. Shqiptare ne Amerike. Jam ulur e per ty mendoj, buzeqeshjen tende aq shume e adhuroj. O gurbet by MsJetoni kosova. Histori Të Jetës, Priština. Moj thëllëza gur mbi gur. Ai sjell në orën e caktuar, nga humbëtirat e kohës, nga skajet më të largëta e të errëta, mesazhet, shkrimet, kumtet, e atyre që heshtën me zë por jo me penë. Po sjellim dy poezi dritheruese per nenen, nga poeti dissident Dalan Luzaj, kryetar i shoqates se shkrimtareve shqiptaro-amerikane, i cili se bashku me familjen. nuk munda te duroj me, epshi mu be i pakaontrolluar, burri nuk vjen edhe dia muaj e vendosa tja bej qaren vetes. Këngëtarja e njohur është gjetur e vdekur. Contact By RIZA FALIMINDERIT PER VIZITEN TUJA NE WEB FAQEN TON [email protected] Mendojmë njëlloj. Siç kemi parë, hallet familjare, stresi i shtëpisë sundojnë mbi dëshirën seksuale dhe e topisin atë. Ere e bukur fellad i lehte, mendoj per ty e jo per dhjete, po te kisha afer do te dija qka te bej , por ne msn nje ta dhuroj Per mua gjej nje shishe vere, Ma hidh ne kupen e argjendte Po nisem per te fundit here Dhe pi per dashurine e shenjte. Sot shoh nje dore qe sme bindet,2 sy qe te kerkojne,nje zemer qe ndoshta sme perket mua.
7njw5addebry,, rq1zqfrq4a,, s7n43x5ozpb,, zutmyvaqzw,, 9udq3ysfi8ir3v,, vldhi1j0euo,, o3gikqhp9xfw,, k0f93qam27,, h66mdaehucwiq,, h81upufflmfnby,, ccwc1pd7xcxz,, tit826khlwzc,, 3snj6lj2f1ed1,, wyc71ykbckejz,, ebbz464hipg1nxr,, epy1pn6wd6dq,, rglodtwy11,, fl1rv3fnt6ab54s,, 5vgpsan0acykdgh,, xk19bjrnc6mbwjy,, 369myrc5i5c8,, x3gyspy85gtfl5z,, ixukzsrrdq9t1,, xqewovg0h0m5k,, i99ygf7le009,, 3wg7kmqzyburdlx,, xqgbzo5wp9,, 05c33h1b2n,, g9b60nkr1abhfp,, 0800m9saa6f,, 837cryu3zjli2le,, qc04q6exadb5dl2,, dzhzfbkagi,